Akwaria morskie są chętnie tworzone przez wszystkich miłośników akwarystyki. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że każdy, kto już zakosztował tworzenia akwarium słodkowodnego, prędzej lub później będzie chciał zdecydować się również na własną małą rafę koralową. Co zatem powinno znaleźć się w takim akwarium, aby jego przygotowanie było łatwiejsze?

Zacznij od małej skali

Koralowce to ciekawe zwierzęta, które nie potrzebują wiele przestrzeni do życia. Dlatego warto zacząć od niewielkiej inwestycji i od tego, aby swoją rafę hodować w mikroskali. Właśnie takie możliwości oferuje gotowe akwarium morskie Nano Reef Duo, które posiada wszystko, co będzie ci potrzebne. Mała hodowla z pewnością pomoże ci opanować najważniejsze zasady rządzące światem morskim i da ci bazę do późniejszego stworzenia większego zbiornika słonowodnego.

Odpowiednia temperatura

W przypadku koralowców temperatura odgrywa niesamowicie ważną rolę. Warto podkreślić, że są to zwierzęta egzotyczne, które żyją w znacznie cieplejszych wodach niż te, do których sami jesteśmy przyzwyczajeni. W związku z tym konieczne jest zastosowanie odpowiednio wydajnej grzałki z termostatem, która zagwarantuje im utrzymanie prawidłowego ciepła. Odchylenie nawet o kilka stopni może bowiem spowodować ich śmierć, a tego nikt by przecież nie chciał.

Doskonałe oświetlenie

Koralowce żyją również w specyficznych warunkach pod względem oświetlenia. Dlatego każdy, kto decyduje się na ich hodowlę, powinien posiadać akwarium z oświetleniem dopasowanym do ich potrzeb – właśnie takie znajduje się też w proponowanym zestawie Nano Reef Duo. Taki rodzaj światła nie tylko wspomoże rozwój koralowców czy współistniejących z nimi rybek egzotycznych, ale także zapewni nam optymalne warunki do ich obserwacji.