Nareszcie przybyło moje wymarzone lato. Wciąż chodzę do okrutnej pracy, jednakże zaczynam ostatnio rozmyślać o cudownych wakacjach. Wolne zaplanowałam na koniec przyszłego miesiąca, więc już za parę chwil będę w stanie wreszcie wypocząć. Moje wczasy zorganizowałam tak, że mam pewność, iż będą one niesamowitą przygodą!

Początkowo z przyjaciółmi chcieliśmy wyruszyć za granicę. Co roku odwiedzamy Chorwację, a ona w ogóle mi się nie nudzi, jednakże tym razem woleliśmy zaznać czegoś zupełnie nowego. A jeśli odwiedzilibyśmy bałtyckie morze? W końcu Bałtyk także jest całkiem ciekawym miejscem, a odpoczynek w Polsce nie musi oznaczać zawsze wylegiwania się na plaży. Przy tym obecnie nie pragnę jakoś oddalać się od swojego kraju, bo martwi mnie to wszystko, co dzieje się za granicą. Wolę przeczekać ten straszny etap we własnym bezpiecznym państwie.

Wakacje przeżyję więc gdzieś nad polskim morzem. Nie będę mimo tego nocować w ekskluzywnym, czterogwiazdkowym pokoju, ponieważ postanowiliśmy znaleźć sobie wolny plac na polu namiotowym. Wyruszamy z własnymi namiocikami i śpiworami, rozbijamy obozowisko, a później robimy sobie małą szkółkę przetrwania. Chcemy zabrać z domów minimalną kwotę gotówki i spróbować przeżyć wspaniałe wakacje niskim kosztem. Zamierzamy kąpać się, wylegiwać, maszerować i odwiedzać co ciekawsze zabytki, za co prawie nic nie zapłacimy.

Jestem tak rozentuzjazmowana tym planem, że już skreślam dni do mojego wypoczynku. Jedziemy pociągiem, tak więc sama podróż będzie dość przyjemna, ponieważ ostatnim razem podróżowałam koleją kilkanaście miesięcy temu. A najważniejsze jest to, iż w końcu będę w stanie spędzić więcej wolnych chwil z najlepszymi znajomymi. Ubóstwiam ich, tak więc nasze wakacje z pewnością będą udane!