Każdej firmie zależy na tym, aby móc cieszyć się jak najlepszym wizerunkiem. Dość duża konkurencja i modyfikacje wprowadzane w algorytmy wyszukiwarek nie ułatwiają jednak osiągania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Właściciele witryn we Włocławku coraz częściej uciekają się do stosowania podstępnych zagrań mających na celu oszukanie botów indeksujących. Tak realizowane pozycjonowanie stron internetowych Włocławek wiąże się to z dużym ryzykiem, gdyż sytuacje te są zwykle szybko wykrywane i karane przez Google. Weźmy za przykład pozycjonowanie lokalne, np. pozycjonowanie stron internetowych Włocławek i wyjaśnijmy sobie, co zdecydowanie nie będzie sprzyjać jego pomyślnej realizacji.  

 

Czym jest black hat SEO?

 

Jak już wspomniano, pozycjonowanie stron internetowych Włocławek to budowanie lokalnej widoczności marki w wyszukiwarce. Przy stale rosnącej konkurencyjności rynku online nie należy to jednak do najłatwiejszych zadań. Zdarzają się więc sytuacje, kiedy właściciele witryn podejmują próbę oszukania algorytmów Google. Tego typu zagrania określane są mianem black hat SEO. W skład tej metody wchodzi wiele podstępnych technik, które jeszcze kilka lat temu przynosiły pożądane efekty. Rozwój internetu spowodował jednak, że dziś nie są już skuteczne. Przyjrzyjmy się więc technikom, których warto unikać.

Pozycjonowanie – metody, których lepiej unikać

Istnieje dużo podstępnych metod black hat SEO, których wykorzystanie narazić może witrynę na poważne spadki w rankingu Google. Mimo to wielu twórców wciąż decyduje się na wdrożenie ich do swojej strategii. Oto techniki, które wyszukiwarki uznają za próbę oszukania algorytmu:

 

  • upychanie słów kluczowych – wykorzystywanie zbyt wielu popularnych fraz w treści nie tylko naraża witrynę na karę od Google, ale też źle wpływa na jej wizerunek w oczach użytkowników;
  • kupowanie linków – wyszukiwarka szybko identyfikuje linki pochodzące z niewiarygodnych źródeł lub stron zupełnie niepowiązanych tematycznie z daną witryną;
  • maskowanie treści – mowa tu o tworzeniu dwóch różnych wersji witryny – jednej dla wyszukiwarek, a drugiej dla użytkowników;
  • ukrywanie słów kluczowych – publikowanie tekstu w kolorze tła lub w najmniejszym rozmiarze czcionki z pewnością nie umknie uwadze Google i zostanie poważnie ukarane.

Dlaczego nie warto oszukiwać wyszukiwarek?

Pozycjonowanie stron internetowych Włocławek to niezwykle zaawansowana metoda marketingowa, która zapewnić może wysoką pozycję w wyszukiwarce i napływ nowych klientów. Tak samo jednak jak ona staje się zaawansowana, tak i zaawansowane stały się zabezpieczenie i możliwości weryfikacji postępowania osób, które za pozycjonowanie stron odpowiadają. Te osoby doskonale wiedzą do czego może doprowadzić sytuacja, w której nielegalne zabiegi zostaną wykryte i działają tak naprawdę pod ciągłą presją i ze świadomością ogromnego ryzyka. Musimy odpowiedzieć sobie sami na pytanie – czy to jest tego warte? Zwłaszcza, że gdy weźmiemy pod uwagę dostępne dziś metody legalnego budowania wizerunku, zdaje się to być nieopłacalnym.