Choćby nawet nasza księga z numerami jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, jacy przebywają na tym świecie. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej telefonu pojawia się nieznana kombinacja cyfr. Zwykle w takich momentach po prostu nie odbieramy, bo nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer zadzwoni po raz kolejny, zechcemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu lecieć na policję, bo przecież nie zawsze obce telefony tworzone są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej wielkiej rodziny, jaki jedynie kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił swojego operatora. A jeżeli posiadamy dojście do sieci, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer do popularnej strony szukającej albo od razu skorzystać z witryny, która zajmuje się badaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona tylko pokaże nam, co to za numer i do kogo on prawdopodobnie należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić połączenie kolegi, jaki chce naszej porady.