Gdy nasz telefon komórkowy dzwoni, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie wiemy, czy możemy to na pewno zrobić, bo obcy jest nam numer telefonu, jaki pokazuje się na urządzeniu. Zwykle pragniemy poznać właściciela nieznanego numeru, więc odbieramy telefon, a wówczas rozmowa często się urywa. Da się jednak w inaczej poznać swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż one już od lat nie wypełniają swoich funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś odrębne strony internetowe, jakie interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy więc na tego typu witrynę, a następnie wpiszmy do jej komórki numer, jaki ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, bo również przez zwykłych ludzi. Oni komentują numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My sami również możemy publikować komentarze o różnorodnych numerach, by w jakimś stopniu uprościć życie innym osobom. Na pewno powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie odnaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być właścicielem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko wziąć informacje z tych stron. Róbmy to zawsze, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.